Natryskowy tynk akustyczny

24 czerwca 2019

Tynk akustyczny: co to jest i jak działa?

Tynk akustyczny zwany również natryskiem akustycznym świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie doskonałej akustyki. Dzięki niemu zapobiegniesz pogłosowi i poprawisz słyszalność. Instalacja tynku akustycznego polega na nałożeniu na sufit lub ściany jednej lub więcej warstw pochłaniających dźwięk.

Naniesiony natrysk można następnie wygładzić (wyrównać), dzięki czemu tynk staje się gładszy.

Cubispray: tynk akustyczny

Taką warstwę akustyczną można nałożyć na przykład za pomocą linii produktów Cubispray firmy Akuson. Dzięki nim z łatwością zapewnisz przyjemną akustykę w pomieszczeniu.

Co wpływa na atmosferę w pomieszczeniu?

W życiu codziennym elementy z naszego najbliższego otoczenia świadomie i nieświadomie wpływają na nas. Niezależnie od tego, czy chodzi o dom, czy o pracę, nasze samopoczucie i skuteczność naszych działań zależą częściowo od wielu czynników, nad którymi nie zawsze mamy kontrolę: temperatury otoczenia, na przykład światła dziennego i sztucznego, natężenia ruchu w otaczającej nas przestrzeni, ogólnej atmosfery, a także dźwięków. Zarówno świadomie, jak i nieświadomie, czynniki te odgrywają rolę w naszym życiu i wpływają na stan naszego umysłu.

Zanieczyszczenie hałasem

Zanieczyszczenie hałasem to jeden z czynników, który często zaniedbujemy kontrolując otaczające nas warunki środowiskowe. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, poziom zanieczyszczenia hałasem może się szybko zmienić, przez co trudno jest go zmierzyć. Po drugie ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę z wpływu, jaki ta uciążliwość ma na ich samopoczucie i faktu, że niektórzy są na nią bardziej wrażliwi niż inni. Zanieczyszczenie hałasem może mieć jednak negatywne konsekwencje dla wszystkich.

Konsekwencje zanieczyszczenia hałasem

Hałas w pomieszczeniu jest czymś, z czym należy się liczyć, ponieważ może prowadzić do zmniejszenia koncentracji, bólów głowy i zmęczenia. Głośne, odbijające się echem przestrzenie często tworzą zagraconą, nieprzyjemną atmosferę, w której ludzie nie mogą się właściwie zrozumieć. Podczas spotkań, a nawet prywatnej rozmowy, ważne informacje mogą zostać utracone lub źle odebrane. To tylko niektóre z negatywnych konsekwencji pomieszczenia o słabej izolacji akustycznej.

Badania

Badania naukowe wykazały, że nasze zdrowie częściowo zależy od właściwości dźwięku, takich jak intensywność, częstotliwość (wysokość) i czas trwania. Brak niepożądanego hałasu może więc faktycznie mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, dzięki eliminacji istotnej przyczyny stresu. Warto w związku z tym zadbać o dobrą akustykę w pomieszczeniu – krótki czas pogłosu i dobre pochłanianie dźwięku.

Rozwiązanie

Mając na uwadze zagrożenie dla zdrowia jakie może powodować dźwięk niepokojącym jest fakt, że w wielu przestrzeniach, takich jak domy i budynki gospodarcze, panuje zła akustyka. Na szczęście istnieje gotowe rozwiązanie: natryskowy tynk akustyczny, który zapobiega nieprzyjemnym dźwiękom i zapewnia dobrą izolację. Akuson wykonuje prace natryskowe na wszelkiego rodzaju powierzchniach, zarówno stropów (sufitów) jak i ścian. Dzięki tynkom akustycznym z serii Cubispray nie będziesz już cierpieć z powodu pogłosu i złego dźwięku. Zatrzyma on dźwięki i stworzy przyjemną atmosferę o prawidłowej akustyce.

Jak to działa?

Tynk akustyczny jest materiałem dźwiękochłonnym, co oznacza, że ​​poprawia akustykę pomieszczenia. Rozwiązanie to stosowane jest nie po to, aby ograniczyć uciążliwy hałas z zewnątrz lub od wewnątrz, ale po to aby zmaksymalizować jakość dźwięku. Na akustykę pojedynczego pomieszczenia lub całego budynku wpływa kilka czynników, między innymi wielkość i rodzaj obiektów w pomieszczeniu. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę jakości dźwięku jest natryskowy tynk akustyczny. Jest on dostępny w różnych kolorach, dzięki czemu izolowany sufit i poddane obróbce ściany dobrze komponują się z resztą wnętrza.

Jak możesz to osiągnąć?

Firma Akuson, nazwa handlowa Sosnowski Acoustical Finishing, uruchomiła własną linię produktów pod nazwą Cubispray®.

Ta linia produktów zawiera siedem różnych tynków, z których każdy na swój sposób poprawia akustykę. Więcej informacji na temat poszczególnych produktów i sposobów ich stosowania znajdziesz na naszej stronie internetowej. Masz pomieszczenie, w którym akustyka nie jest zbyt przyjemna i chciałbyś ją poprawić? Akuson i nasza seria Cubispray to rozwiązanie dla Ciebie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Aby dowiedzieć się więcej o produktach Akuson lub Cubispray, możesz się z nami łatwo skontaktować dzwoniąc pod numer +31 641 582 949 lub pisząc na adres mailowy. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania. Kontakt osobisty to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, czy zastosowanie produktu Cubispray jest najlepszą opcją dla Ciebie i Twojej przestrzeni.

Share This