Popraw akustykę swojego budynku lub domu za pomocą tynku akustycznego

17 września 2019

Istnieje wiele sytuacji, w których słaba akustyka budynku może powodować uciążliwości. W kwestiach takich jak izolacja akustyczna i akustyka często bierze się pod uwagę sale koncertowe i studia muzyczne, ale jest o wiele więcej sytuacji, w których dobra jakość dźwięku jest ważna. Świetnym przykładem jest budynek biurowy. Często składa się z dużych przestrzeni, w których przebywa wiele osób. Miejsca te są często oddzielone cienkimi ściankami, które ledwo blokują dźwięki. Może to powodować problemy z koncentracją i irytację pracowników biurowych. Dobra akustyka jest również ważna w gastronomii.

Wygłuszenie lokalu gastronomicznego może zapobiec wielu problemom z sąsiedztwem. Dotyczy to zwłaszcza restauracji i kawiarni. Wiele osób ma ponadto doświadczenia z pobytu w hotelu, które nie były przyjemne ze względu na uciążliwy hałas dobiegający z sąsiedniego pokoju. Czasami rozmowy można dosłownie słyszeć.

Dzięki dobrej izolacji akustycznej możesz uniknąć tych nieprzyjemnych doświadczeń i zapewnić swoim gościom dobre samopoczucie.

Akuson akoestisch pleisterwerk akoestiek

Akustyka tynków akustycznych Akuson

Dzięki tynkom akustycznym Akuson możesz całkowicie wyciszyć swoje pomieszczenia i poprawić jakość dźwięku. Tynk nie tylko zapewnia bardzo dobrą izolację akustyczną, ale Twoje wnętrza zyskują także dzięki niemu piękny wygląd. Tynk zapewnia optymalne pochłanianie dźwięku i redukcję pogłosu. Akustyka poprawia się, a Twoje ściany i sufity są wykończone zgodnie z Twoim życzeniem. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć na ścianach strukturę, czy gładką powierzchnię, odwiedzający nigdy nie zorientują się, że zastosowano tynk akustyczny. Tynki natryskowe firmy Akuson łączą w ten sposób doskonałe właściwości izolacyjne z walorami estetycznymi i luksusowym stylem.

Kto może skorzystać na izolacji akustycznej?

Tynk akustyczny ma zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu oraz w różnych typach obiektów i przestrzeni. Z tego powodu jest popularny wśród przedsiębiorców i osób zarządzających nieruchomościami. Jest on jednak również skutecznym środkiem zwalczania „normalnego” zanieczyszczenia hałasem. Uciążliwość ta jest dość trudna do zmierzenia i każdy doświadcza jej w inny sposób. Poza logicznymi miejscami, w których izolacja akustyczna ma kluczowe znaczenie (kina, teatry) przedsiębiorcy w rzeczywistości nie zdają sobie sprawy, że można coś zrobić z niską akustyką lub uciążliwością hałasu w ich nieruchomościach.

Pamiętaj więc, że jako przedsiębiorca nie musisz narażać się na zbyt duży hałas, pogłos lub rumor w lokalu „ponieważ jest po prostu tak zbudowany”. Niezależnie od branży, w której pracujesz, Akuson może użyć tynku akustycznego w celu poprawy akustyki lub uzyskania optymalnej redukcji hałasu w istniejących pomieszczeniach biznesowych.

Gdy jako wykonawca lub architekt planujesz nowe projekty budowlane, czy bierzesz pod uwagę również akustykę? Akuson może pomóc Ci w realizacji projektów budowlanych i wyposażyć nowy budynek w tynk akustyczny. W ten sposób zapobiegniesz późniejszym reklamacjom z powodu złej akustyki lub zanieczyszczenia hałasem. Możesz również skontaktować się z Akuson jako osoba prywatna. Szczególnie w dużych domach i luksusowych willach bardzo pożądane jest ograniczenie pogłosu w różnych pomieszczeniach. Możesz to osiągnąć nakładając tynk akustyczny. Zapewnimy szczelne, gładkie, starannie wykończone ściany i sufity. Z nami zyskujesz nie tylko doskonałą redukcję pogłosu, ale także atrakcyjny wygląd izolacji. Zobacz nasze realizacje.

Zarówno dla istniejących budynków, jak i nowych konstrukcji

W przeszłości akustyka budynków i domów nie zawsze była odpowiednio uwzględniana. Powoduje to, że możesz teraz mieszkać (lub pracować) w budynku z pogłosem lub słabą słyszalnością. Niezależnie od tego, czy to Ty odczuwasz uciążliwy hałas wewnątrz pomieszczenia, czy też Twoi sąsiedzi doświadczają zanieczyszczenia hałasem powodowanym przez Ciebie – z pewnością można temu zaradzić. Nasze tynki doskonale sprawdzają się w istniejących budynkach i mieszkaniach. W dużych pomieszczeniach uzyskasz znaczną redukcję pogłosu, a nasz tynk akustyczny pochłonie dźwięk, dzięki czemu Twoi sąsiedzi nie będą już odczuwać uciążliwego hałasu. Nakładany przez nas tynk nadaje się nie tylko do budynków komercyjnych ale także domów prywatnych. Albowiem nawet osoby, które doświadczają pogłosu w swoim domu, mogą osiągnąć znaczną poprawę dzięki akustycznemu wykończeniu ścian lub sufitowi akustycznemu. Oczywiście najlepiej, gdy akustyka jest tematem uwzględnianym już w fazie projektowania i budowy obiektu. Zapobiega to późniejszym problemom i generowanym przez nie kosztom. Jako architekt, wykonawca lub inwestor z pewnością docenisz nasz tynk akustyczny w swoich nowych projektach budowlanych. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tutaj.

Akuson akoestisch pleisterwerk

Czym właściwie jest tynk akustyczny?

Tynk akustyczny to produkt, który ogranicza negatywne doświadczenia spowodowane pogłosem lub hałasem w określonym pomieszczeniu. Ma to wpływ nie tylko na osoby znajdujące się w nim – może się bowiem zdarzyć, że dźwięki w pewnym pomieszczeniu będą uciążliwe dla osób znajdujących się w innych pomieszczeniach lub sąsiadów. Za pomocą tynku akustycznego można zaizolować akustycznie zarówno ściany, jak i sufit. Wnętrze jest najpierw pokrywane materiałem izolacyjnym w postaci płyt z wełny mineralnej. Płyty te zapewniają redukcję hałasu i pogłosu. Stanowią one dolną warstwę pakietu akustycznego. Po ułożeniu płyt izolacyjnych nakładany jest tynk akustyczny. Zastosowanie płyt izolacyjnych odpowiada częściowo za gwarancję dobrego pochłaniania dźwięku, a przy tym zapewnia przyjemny dla oka wygląd.

Jakie są zalety tynku akustycznego?

Tynk akustyczny zapewnia szereg korzyści. Najważniejsze z nich to: redukcja pogłosu, pochłanianie dźwięku, a tym samym poprawa słyszalności mowy. Ale to nie jedyne zalety naszej oferty. Znajdziesz w niej bowiem tynk pod nazwą Cubiplaster. Dzięki temu profesjonalnemu tynkowi akustycznemu uzyskasz lepszą jakość życia we wszystkich typach budynków. Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać izolację w biurach, budynkach użyteczności publicznej, przemyśle lekkim czy obiektach hotelowych i gastronomicznych – nasz tynk akustyczny można zastosować wszędzie. Nasze produkty nadają się również do użytku prywatnego w domach. Tynk akustyczny można stosować zarówno na ścianach, jak i sufitach. W ten sposób zawsze uzyskasz najbardziej optymalny efekt dźwiękochłonny.

Izolacja akustyczna jest nakładana bezszwowo – jest to konieczne, aby uzyskać jak najlepsze współczynniki pochłaniania dźwięku i oczywiście dzięki temu wygląda o wiele ładniej. Produkt można aplikować na różne sposoby. W większości przypadków wybierany jest gładkie wykończenie.

W zależności od wybranego tynku akustycznego można uzyskać określone kombinacje kolorystyczne tak, że Twoje ściany i sufity zawsze będą pasować do Twojego wnętrza.

Tynk można nakładać na różne powierzchnie

Dobra izolacja akustyczna w budynkach biurowych i przemysłowych zapewnia przyjemne środowisko pracy i często zwiększa produktywność. W domach jakość życia ulega poprawie, a w hotelach, lokalach gastronomicznych i rozrywkowych Twoi goście są bardziej zrelaksowani.

Dużą zaletą naszych produktów jest to, że oferowane rozwiązania akustyczne nie wymagają gruntownej renowacji. Oprócz lepszej akustyki tynk zapewnia również izolację termiczną i pozwala zaoszczędzić do 10% kosztów energii.

Aplikacja i wykończenie Cubiplaster

Stosowany przez nas Cubiplaster to wysokiej jakości połączenie prawidłowej akustyki z pięknym, bezszwowym wykończeniem. Nie bez powodu ten produkt jest często używany w luksusowych domach, willach i innych topowych lokalizacjach. Na płyty izolacyjne natryskuje się tynk akustyczny, który natychmiast wygładza się, a później szlifuje.

Płyty z wełny akustycznej są dostępne w dwóch grubościach, a mianowicie 20 mm i 30 mm. Na wierzch kładzie się warstwę tynku o grubości 5 mm, którą następnie szlifuje się do momentu, aż na płytach pozostanie 2 do 3 mm tynku akustycznego. Grubość całego pakietu wynosi więc około 23 lub 33 milimetry.

Możesz wybierać spośród różnych schematów kolorystycznych, tak aby tynk zawsze pasował do Twojego wnętrza. Możliwe są nawet luksusowe kolory, takie jak złoty lub srebrny. Decydując się na Cubiplaster masz pewność, że wybierasz stylowy sposób na poprawę akustyki.

Akuson akoestisch pleisterwerk

Rodzaje powierzchni

Pomimo tego, że dolna warstwa składa się z płyt, Cubiplaster nakładamy na wiele rodzajów powierzchni, w tym różnego rodzaju kształty, takie jak sklepienia czy kopuły. Efekt jest niesamowity!

Jakie kolory tynku akustycznego są dostępne?

Wybierając tynk w celu poprawienia akustyki, w naturalny sposób chcesz, aby ściany i sufity pasowały do Twojego ​​wnętrza. Tynk Akuson jest standardowo oferowany w kolorze białym. Jeśli interesuje Cię inny kolor, możemy go uzyskać mieszając z tynkiem specjalny pigment. Możesz wybierać spośród wszystkich kolorów z palety RAL NCS i ACCS, dzięki czemu Twój nowy, akustyczny sufit lub ściana zawsze będą idealnie pasować do reszty wnętrza.

A co z konserwacją?

Oczywiście ściany i sufity pokryte tynkiem akustycznym mogą ulec zabrudzeniu, na przykład kurzem. Dlatego pewne działania konserwacyjne są wymagane. Istotne jest, aby nie uszkodzić ścian ani sufitów. Aby usunąć kurz i drobne zabrudzenia użyj odkurzacza z końcówką z miękką szczotką. W ten sposób można wyczyścić izolację bez jej uszkodzenia. Jeśli tynk został nałożony w niedostępnych miejscach i nie możesz do niego dotrzeć, możesz oczywiście wezwać nas do przeprowadzenia konserwacji.

Ile kosztuje tynk akustyczny?

Określenie jak dużo tynku akustycznego będzie musiało zostać wykorzystane w projekcie nie jest takie proste. Koszty zależą od różnych czynników. Na przykład, czy potrzebujesz sufitu akustycznego i / lub wykończenia ściany akustycznej na całej ich powierzchni. Wybór konkretnego rodzaju tynku i grubości jego nałożenia jest również czynnikiem wpływającym na ostateczną cenę. Jeśli chcesz wiedzieć, ile będzie Cię kosztował nasz tynk dźwiękochłonny, a tym samym lepsza akustyka w Twoich pomieszczeniach, zawsze możesz poprosić nas o bezpłatną wycenę. Przygotujemy ją tak dokładnie, jak to możliwe, abyś był jak najlepiej poinformowany o naszych usługach i związanych z nimi kosztach.

Możesz także zdecydować się na natrysk akustyczny

Oprócz tynków akustycznych firma Akuson specjalizuje się również w natryskiwaniu akustycznym, zwanym również tynkiem natryskowym. Tynk natryskowy jest zwykle nakładany na ściany i sufity, w kilku warstwach, a izolacja tworzona jest zwykle bez użycia płyt akustycznych. Izolacja jest nakładana bezpośrednio na podłoże, a w szczególnych przypadkach po jego wstępnym zagruntowaniu. Efektem jest ściana lub sufit o ziarnowej strukturze. Izolację można częściowo wygładzić, ale ziarnowa struktura zawsze zostanie zachowana. Liczba warstw lub ich grubość określa stopień pochłaniania dźwięku. W rezultacie natryskiwanie akustyczne zapewni tak dobrą akustykę, jak tynk akustyczny. Jeśli jednak chcesz mieć gładkie ściany i sufity, lepiej wybrać tynk niż natrysk.

Własna linia produktów: Cubispray

Do tynku natryskowego używamy własnych produktów oferownaych pod marką Cubispray. W ramach tej linii produktów można wybierać spośród różnych rodzajów tynków w sprayu. Cubispray składa się standardowo z włókien celulozowych. Materiał ten zapewnia lepszą akustykę, ale ma też inne korzystne właściwości. Dla przykładu jest trudnopalny, odporny na wilgoć, a owady i bakterie nie mają szans na osiedlenie się i rozmnażanie. W ofercie mamy również przyjazne dla środowiska alternatywy dla standardowych produktów Cubispray na bazie włókien celulozowych. Na przykład Cubispray EcoJeans składa się głównie z przetworzonych dżinsów, a Cubispray EcoGray z makulatury. Oprócz wielkości struktury ziaren można również dobrać konkretny kolor w zależności od wybranego produktu. Zobacz naszą linię produktów Cubispray.

Również w przypadku izolacji termicznej możesz liczyć na Aksuon

Oprócz lepszej akustyki, nasz tynk zapewnia izolację termiczną, co pozwala zaoszczędzić energię.

Czasem może zajść potrzeba wypełnienia pustych przestrzeni materiałem izolacyjnym, aby uzyskać jeszcze lepszą izolację termiczną. Akuson ma rozwiązanie nie tylko dla Twojej izolacji akustycznej. W naszej ofercie znajdziesz bowiem Cubispray Thermojet do wypełniania ścian szczelinowych, działowych lub poddaszy. Cubispray Thermojet składa się z płatków celulozy na bazie makulatury z recyklingu i dodatków organicznych, które można łatwo wdmuchiwać do pustych przestrzeni. W ten sposób uzyskuje się wysoką izolację termiczną, która jest również ognioodporna i zapewnia ochronę przed grzybami i robactwem. Gwarantujemy, że z Cubispray Thermojet będziesz cieszyć się o wiele lepszą izolacją termiczną niż zwykle używaną w tym celu wełną mineralną. Wyjątkowo korzystnym efektem ubocznym jest to, że Cubispray Thermojet izoluje również akustycznie!

Dlaczego Akuson jest właściwym partnerem dla Twojej akustyki?

Przede wszystkim jesteśmy firmą z wieloma bardzo doświadczonymi ekspertami. Właściciel Paweł Sosnowski od ponad 18 lat specjalizuje się w natryskiwaniu akustycznym i tynkowaniu – zna dosłownie wszystkie rzemieślnicze sztuczki. Lubi realizować projekty wspólnie z dyrektorem Remco Verheulem oraz wszelkimi doświadczonymi podwykonawcami i freelancerami.

Jeśli przeszukasz Mapy Google pod kątem doświadczeń klientów z branży akustycznej, zobaczysz, że wysoka jakość nie zawsze jest oczywista. Dowodzą tego słabe i przeciętne oceny. W firmie Akuson zawsze możesz liczyć na wysoki stosunek jakości do ceny i bardzo dobrą obsługę! Ponadto nasze stawki są zawsze bardziej atrakcyjne niż naszej konkurencji.

Chcesz uzyskać lepszą akustykę w swojej firmie lub domu? Zawsze możesz poprosić nas o darmową wycenę. Możesz wypełnić formularz kontaktowy na stronie lub wysłać do nas e-mail. Oczywiście zawsze możesz skontaktować się z nami telefonicznie, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji.

DARMOWA WYCENA

Akuson akoestische pleister
Jeden z naszych topowych projektów: tynk akustyczny w Sądzie w Rotterdamie
Share This