Jak Ty, jako inwestor możesz poprawić izolację akustyczną swoich nieruchomości?

15 sierpnia 2019

Inwestujesz w nieruchomości komercyjne, a może domy? Wtedy wiesz lepiej niż ktokolwiek inny, że musisz unikać wakatów, ponieważ może to być bardzo kosztowne. Jeśli jednak chcesz znaleźć najemców do swojego lokalu, bardzo ważny jest stan techniczny budynku lub domu. Poprawiając go nie tylko zwiększasz komfort życia swoich najemców – budynek w doskonałym stanie technicznym uzasadnia również określoną cenę najmu. Dodatkowo dobrze utrzymana nieruchomość zwiększy również wartość sprzedaży, a ta jest istotna z punktu widzenia inwestora.

Remontujesz swoją nieruchomość inwestycyjną? Weź pod uwagę izolację akustyczną

Inwestorzy często kupują nieruchomość do renowacji. Tego typu nieruchomości są zwykle tanie w zakupie. Po remoncie generalnie wartość gwałtownie wzrasta, dzięki czemu inwestor może osiągnąć spory zysk. Podczas renowacji w grę wchodzą różne aspekty. Nie chodzi tylko o to, aby mieć piękną łazienkę czy kuchnię lub żeby budynek miał ładną, solidną drewnianą podłogę. To przede wszystkim rzeczy niewidoczne, dzięki którym potencjalny najemca zyskuje dodatkową przyjemność z mieszkania, a Ty masz zadowolonego najemcę. W ostatnich latach coraz ważniejszym tematem staje się izolacja. Dzięki dobrej izolacji zapobiegasz przede wszystkim stratom energii, a tym samym zmniejszasz jej koszty. Jest to fakt obecnie powszechnie znany. Czy jako inwestor bierzesz jednak pod uwagę również izolację akustyczną?

Dlaczego izolacja akustyczna jest tak ważna?

Zbyt często inwestorzy nie uwzględniają izolacji akustycznej podczas remontów. Może to być spowodowane tym, że budynek nie jest bezpośrednio powiązany z takimi rzeczami, jak hałas i dźwięk. Problem akustyki poruszany jest najczęściej w przypadku sal koncertowych, studiów nagraniowych itp.

Ale czy wiesz, że istnieje wiele powodów, dla których izolacja akustyczna jest ważna również w innych budynkach, a nawet w domach? Inwestując w budynek biurowy, wolałbyś raczej nie mieć później do czynienia z najemcą, który skarży się na słabą akustykę. Ta może bowiem poważnie zakłócić atmosferę pracy i stworzyć ryzyko złych relacji z najemcą. To samo dotyczy domów. Dom, który jest dobrze wyciszony, może ograniczyć sąsiadom wielu uciążliwości, a także problemów z lokatorami. Masz budynki, które wymagają izolacji akustycznej? Akuson może Ci w tym pomóc. Używamy innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska materiałów i technik.

Jakie formy izolacji akustycznej stosuje Akuson?

Akuson stosuje natryskiwanie akustyczne. W tym celu używamy produktów z serii Cubispray. Tynk nakładany jest w różnych warstwach i grubościach, w zależności od budynku i preferencji klienta. Uzyskany efekt to idealnie pokryte włóknem celulozowym ściany i sufity. Cubispray to produkty bardzo przyjazne dla środowiska, które oprócz dobrej redukcji pogłosu mają inne korzystne właściwości. Są odporne na ogień i wilgoć i standardowo występują w kolorach od białawego do jaskrawobiałego. W zależności od rodzaju Cubispray tynk akustyczny dostępny jest również w innych kolorach.

Oczywiście Akuson stawia środowisko na pierwszym miejscu

W Akuson uważamy, że ważne jest, aby w jak największym stopniu wykorzystywać zrównoważone i przyjazne dla środowiska materiały. Oprócz naszych standardowych produktów Cubispray Light Grey i Cool White, opartych na włóknach celulozowych, oferujemy również Cubispray Ecogray uzyskany z gazet pochodzących z recyklingu oraz Cubispray Jeans wykonany ze zużytych dżinsów. Dodatkowo Acoplaster składa się w 80% z przetworzonej wełny szklanej i organicznego spoiwa. Podczas aplikacji naszych produktów nie ulatniają się żadne gazy chemiczne, a natryskowe tynki akustyczne są bezwonne.

Nasze produkty w procesie produkcji przetwarzane są w taki sposób, że stają się odporne na działanie grzybów i owadów, a także nabierają ognioodporności. Współpracując z Akuson, możesz wybierać spośród kilku zrównoważonych produktów. W ten sposób możesz mieć pewność, że remontujesz swoją nieruchomość inwestycyjną w ekologicznie odpowiedzialny sposób.

Zobacz także:

Trwała izolacja akustyczna z dżinsów z recyklingu

Acoplaster

Strona główna Akuson

Inwestorzy muszą świadomie inwestować

Jako inwestor nieustannie kontrolujesz koszty. Remont nieruchomości inwestycyjnej musi być przeprowadzony możliwie tanio, aby uzyskać jak najwyższy zwrot. Izolacja akustyczna jest często pomijana, co z czasem niestety rodzi problemy, zwłaszcza, jeśli okazuje się, że najemcy lub sąsiedzi mają problem z uciążliwością hałasu. Poprawa akustyki po wykonanym remoncie nieruchomości jest droższa niż w sytuacji gdy izolacja akustyczna wykonywana jest na etapie prac remontowych. Końcowy koszt inwestycji jest przez to wyższy, dlatego warto uwzględnić wykonanie izolacji akustycznej bezpośrednio podczas renowacji. Akuson to nowoczesna i doświadczona firma dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości  tynki akustyczne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych technikach lub produktach, nie wahaj się z nami skontaktować. Nasi specjaliści udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania, abyś był w pełni świadomy korzyści płynących z dobrej izolacji akustycznej dla Twoich nieruchomości inwestycyjnych.

Izolacja akustyczna ma coraz większe znaczenie dla wykonawców

Jako wykonawca różnych projektów budowlanych posiadasz specjalistyczną wiedzę na temat różnych technik budowlanych i stosowanych materiałów. Odpowiadasz za organizację projektu budowlanego i musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jeśli coś jest nie tak lub nie jest możliwe, kontaktujesz się z architektem, klientem lub dostawcą. Niezależnie od tego, czy budujesz duży biurowiec, czy prywatny dom, celem jest zawsze stworzenie solidnego i trwałego budynku, który spełnia najbardziej aktualne wymagania. Jedną z rzeczy, którą z pewnością będziesz coraz bardziej zainteresowany, jest izolacja.

Dlaczego izolacja jest tak ważna w dzisiejszych czasach?

W związku z tendencją do zrównoważonego rozwoju domów i budynków izolacja odgrywa coraz ważniejszą rolę. Dobrze izolowane budynki i domy nie marnują energii i dobrze zatrzymują ciepło. Zapobiega to niepotrzebnemu dodatkowemu ogrzewaniu, które może zmniejszyć emisję CO², ale także obniżyć rachunki za energię. Niewątpliwie jako wykonawca będziesz miał dużo do czynienia z izolacją termiczną. Ale co z izolacją akustyczną? W dzisiejszych czasach odgrywa ona ważną rolę. Dzięki izolacji akustycznej można bowiem uniknąć niepotrzebnego hałasu. Dlaczego izolacja akustyczna jest tak ważna dla wykonawców?

Zobacz też:

Jak Ty, jako architekt, bierzesz pod uwagę akustykę?

Izolacja akustyczna – inwestorzy

Share This